Poziomica laserowa to bardzo przydatne urządzenie, które można wykorzystać w wielu działach gospodarki. Dzięki nowoczesnemu mechanizmowi i innowacyjnym technologiom, sprzęt ten w zaczyny sposób ułatwia realizację wyznaczonych prac. Jaką poziomicę laserową kupić? W tym artykule dowiecie się czym charakteryzuje się dobra poziomica laserowa, oraz co brać pod uwagę, żeby wybrać odpowiedni sprzęt.

Działanie poziomicy laserowej

Poziomica laserowa, to urządzenie, które jest uzupełnieniem tradycyjnych urządzeń mierniczych. Dzięki zastosowanym technologiom, używanie tego mechanizmu znacznie ułatwia prace, jak również pozwala w jeszcze bardziej precyzyjny sposób wyznaczyć pożądany teren i ustalić jego poziom. Sprzęt ten, nie jest produktem niezbędnym podczas wykonywania różnego rodzaju zadań, jednak posługiwanie się nią skraca czas pracy i pozwala bezbłędnie wymierzyć konkretne miejsce.

Poziomica laserowa wysyła z urządzenia wiązkę światła, która pada na wyznaczona powierzchnię. Aby pomiar był bezbłędny i wiarygodny należy przymocować urządzenie do stabilnej powierzchni lub ułożyć ją na statywie. Dzięki emitowanym wiązkom światła, ułożonym w pionie i poziomie i łączącym się pod kątem prostym, możliwe jest oznaczenie pożądanego poziomu na danej powierzchni. Aby działanie poziomicy było skuteczne, efektowne i dokładne należy dobrać odpowiedni sprzęt, do miejsca prac i rodzaju wykonywanych działań.

->Sprawdź także jaki odkurzacz do liści kupić!

Przeznaczenie poziomicy laserowej

Poziomica, to urządzenie, którego zadaniem jest ułatwianie wielu rodzajów prac. Dzięki precyzyjnym pomiarom możliwa jest dokładna realizacja zadań. Tego rodzaju urządzenie wykorzystywane jest w wielu branżach, a jej działanie szczególnie pomocne przy pracach budowlanych, remontowych, dekoracyjnych. Dzięki możliwościom, jakie daje sprzęt można wyznaczyć poziom, wymierzyć płaszczyznę i miejsce zawieszenia półek, regałów, obrazów, dodatków aranżacyjnych, czy ustawienia mebli. Jest to także urządzenie pomocne przy stawianiu ścian działowych, wylewaniu posadzki, układaniu glazury, czy tapetowaniu ścian. To urządzenie, to urządzenie wykorzystujące wiązkę światła, dlatego należy pamiętać, że używanie jej w jasnych, naświetlonych miejscach może być utrudnione, a wyznaczniki mało widoczne i ciężko dostrzegalne.

Wybór poziomicy. Na co zwrócić uwagę podczas kupna poziomicy laserowej?

Nabycie poziomicy laserowej często uzależnione jest od możliwości finansowych użytkownika, jak również stopnia wykorzystania i poziomu zaawansowania nabywcy. Na rynku istnieje wiele rodzajów i modeli poziomic, a wybranie najlepszej i najodpowiedniejszej może być trudnym wyborem. Aby szybko i sprawnie wybrać odpowiednią poziomice należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, które rozjaśnią i sprecyzują wybór pożądanego sprzętu.

Jaką poziomicę laserową wybrać?

Na to pytanie należy odpowiedzieć w oparciu o trzy główne czynniki. Pierwszym z nich jest cel jej wykorzystania. Należy określić czy sprzęt używany będzie w celach amatorskich i wykorzystywany do prostych, nieskomplikowanych prac domowych czy jako profesjonalne urządzenie pomocne w pracy zawodowej. Dobra poziomica laserowa powinna także cechować się solidnym wykonaniem, łatwa obsługą, mocnym i trwałym mocowaniem i elementami, które pozwolą zaczepić ja do stabilnej płaszczyzny. Podczas kupna poziomicy należy także zwrócić uwagę na wyposażenie zestawu, który może zawierać dodatkowe części takie jak statyw, torba, baterie, laser krzyżowy i inne. Podczas zakupu poziomicy należy także uwzględnić parametry i opcje sprzętu.

->Odwiedź także nasz ranking stołów do ping ponga!

Najważniejsze parametry poziomicy laserowej

Każda poziomica laserowa działa na tej samej zasadzie i wykorzystuje identyczne technologie, jednak wiele modeli różni się między sobą wieloma parametrami, które mogą mieć wpływ na jakość wykonywanych zadań, dokładność pomiarów i komfort użytkowania użytkowania. Do najważniejszych parametrów, od których zależy jakość poziomicy zalicza się:

  • zasięg poziomicy, odległość powyżej, której moc światła i jej widoczność maleje,
  • dokładność poziomowania – +/-0,3mm/m – +/-0,8mm/m
  • klasa lasera opisująca stopień szkodliwości danego sprzętu na zdrowie – zakres 1 – 4.

Na to, jaką poziomice laserową kupić wpływ mają także dodatkowe opcje i parametry takie jak moc, kolor światła, wielkość i ciężar urządzenia, liczbę projektowanych linii, możliwości mocowania, itp.

Cena poziomicy laserowej

To, jakie koszty związane są z kupnem poziomicy laserowej, głownie uzależnione jest od przeznaczenia urządzenia. Koszty będą wzrostach odpowiednio do zaawansowania sprzętu i ilości dodatkowych funkcji. Najtańszym zakupem okaże się mała, podręczna, „kieszonkowa” poziomica wykorzystywana przy pracach dekoratorskich, aranżacyjnych. Droższym rozwiązaniem są poziomice budowlane, posiadające podstawowe wyposażenie i niższe parametry. Najdroższym zakupem będzie wybór profesjonalnej, dużej i bardzo precyzyjnej poziomicy, dzięki, którym możliwe jest projektowanie i budowanie rożnego rodzaju obiektów.

Na koszt urządzenia wpływ maja także marka, producent, popularność, trwałość i jakość sprzętu. Najlepsza poziomica laserowa, które spełni oczekiwania użytkownika, powinna być dostosowana do możliwości osoby, wykorzystania jej, wymogów i umiejętności nabywcy, a także jego potrzeb.

Poziomica laserowa – Ranking i cena 2019

Teraz, gdy wiemy już czym charakteryzuje się najlepsza poziomica laserowa, pora dokonać wyboru. Przede wszystkim bierzmy pod uwagę to, gdzie będziemy ją stosować, by móc określić jak dokładna i zaawansowana jest nam potrzebna. Przedstawiamy zestawienie, gdzie znajdziecie polecane poziomice laserowe. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.